• Demo

  Nabízené služby

  Zinkování závěsné:
  Díly do rozměru cca 250 x 800 x 1200 mm, max. váha 1 kusu do 30 kg. Standardní vrstva zinku je 8 – 12 mikro, podle požadavku zákazníků může být síla vrstvy i jiná. Jako konečnou úpravu provádíme modré nebo žluté chromátování, případně s vrstvou laku, která ještě zvyšuje odolnost proti korozi.

  Zinkování hromadné:
  Drobné díly, jako je spojovací materiál, výlisky, odlitky, obrobky do max. váhy jednoho kusu 0,25 kg. Konečná úprava je modrý nebo žlutý chromát.

 • Demo

  Naše specializace

  Vzhledem k tomu, že naše pracoviště má ruční manipulaci, provádíme zinkování atypických dílů a také malých výrobních sérií, které není ekonomické zinkovat na automatických linkách s dopravníky.

Technologie

Použití zinku jako anodické ochrany ocelových a litinových dílů patří k nejrozšířenějším způsobům ochrany proti korozi a současně i jako finální úprava vzhledu výrobků. V současné době se pro galvanické zinkování používají dva základní druhy lázní – kyselé a alkalické. Tyto se dále dělí na speciální lázně s příměsí malého množství dalších kovů, tzv. slitinové lázně. Na zinkové povlaky se nanáší vrstva chromátu, která výrazně zlepšuje odolnost proti korozi. Nejčastěji se používá modrý a žlutý chromát. Modrý chromát se používá na aplikacích, které jsou méně korozně namáhány a kde záleží spíše na vzhledu. Má však tu výhodu, že neobsahuje nebezpečný šestimocný chrom. Žlutý chromát má oproti modrému několikanásobně vyšší odolnost proti korozi, obsahuje však šestimocný chrom. Evropská unie se snaží použití šestimocného chromu co nejvíce omezovat, u některých výrobků a oborů je již jeho použití zakázáno úplně. Proto je žlutý chromát, tam kde je to možné nebo nutné, nahrazován tzv. silnovrstvou pasivací, která má podobné vlastnosti, ale neobsahuje šestimocný chrom. Odolnost proti korozi lze ještě zvýšit použitím utěsňovacího laku.

Součástí technologie galvanických povrchových úprav obecně, je již konstrukce dílů, které mají být upraveny. Je nutné počítat s otvory pro zavěšení, s odvzdušněním dutin (kapes). Vyhnout se pokud možno hlubokým a úzkým slepým otvorům a přeplátování svařovaných nebo bodovaných dílů. Díly k povrchové úpravě je nutno dodávat zbavené barvy a hrubých mastnot a nečistot. Nedodržení těchto zásad má za následek zhoršení kvality povrchové úpravy.

Firma GALMAT používá technologii alkalického zinkování včetně modrého i žlutého chromátu od firmy ATOTECH CZ. Tento náš dodavatel je špičkový výrobce galvanických lázní a je jednou ze záruk vysoké kvality našich služeb.

Kudy k nám?

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk